Podpisanie porozumienia na budowę Centrum Administracji Publicznej

  • 12.04.2019, 15:32
  • MM/TJ
Podpisanie porozumienia na budowę Centrum Administracji Publicznej Tomasz Jurczak
W piątek, 12 kwietnia w Starostwie Powiatowym zostało podpisane porozumienie pomiędzy Urzędem marszałkowskim, a Starostwem powiatowym w Ciechanowie na wspólną inwestycję budowę Centrum Administracji Publicznej.

W ramach podpisania porozumienia przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w Ciechanowie ma powstać nowoczesne Centrum Administracji Publicznej. Nowy budynek będzie mieć kilka kondygnacji i zostanie połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem starostwa. Obie instytucje poprawią załatwianie spraw w obszarze powiatu, ułatwią komunikację między jednostkami i mieszkańcami powiatu ciechanowskiego.

W Centrum Administracji Publicznej znajdzie się przestrzeń dla funkcjonujących w Ciechanowie instytucji samorządu województwa, w tym: Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, Biblioteki Pedagogicznej czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W budynku znajdzie się też nowoczesna, multimedialna sala konferencyjna na ok. 200 osób.

– Ciechanów pięknieje i zmienia swoje oblicze. Mam nadzieję, że planowana przez nas inwestycja będzie kolejnym tego elementem. Jednak, co najważniejsze – mieszkańcy powiatu ciechanowskiego będą mogli pod jednym adresem załatwić wiele spraw urzędowych, a to po prostu oszczędność czasu. A jeśli już mowa o oszczędnościach to warto zaznaczyć, że dla urzędu marszałkowskiego jeden adres to także mniejsze koszty utrzymania rozproszonych i wynajmowanych dziś powierzchni biurowych – powiedział marszałek Adam Struzik.

Starostwo do końca kwietnia 2019 roku wystąpi o warunki zabudowy, które mają zadecydować o wielkości inwestycji co ma pozwolić na rozpoczęcie budowy w pierwszym kwartale 2020 r. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec 2022 r.

- To inwestycja w przyszłość. Inwestycja, która jest realizowana z myślą o mieszkańcach całego powiatu ciechanowskiego. Lokalizacja urzędów szczebla wojewódzkiego i powiatowego w jednym miejscu, to duże udogodnienie dla naszych mieszkańców, ale to również poprawa współpracy i komunikacji pomiędzy poszczególnymi jednostkami samorządowymi. To także ogromny impuls rozwojowy i możliwość wprowadzenia wielu nowoczesnych rozwiązań i udogodnień dla interesantów. Dzięki współpracy możemy zrealizować inwestycję w obiekty użyteczności publicznej na miarę XXI w. – powiedziała starosta Joanna Potocka-Rak.
W inwestycji przewidziano także modernizację Starostwa Powiatowego.

- Budowa nowego gmachu pozwoli nam również na modernizacje dotychczasowej siedziby starostwa. Zyskując nowe przestrzenie będziemy mogli łatwiej i szybciej przeprowadzić niezbędne modernizacje. A trzeba je przeprowadzić, bo budynek pamięta lata 70-te ubiegłego stulecia. – powiedziała starosta Joanna Potocka-Rak

Porozumienie zostało podpisane przez marszałka Adama Struzika, wicemarszałka Wiesława Raboszuka oraz starostę ciechanowską Joannę Potocką-Rak i wicestarostę Stanisława Kęsika.

Koszty inwestycji mają być pokryte przez oba samorządy.

 

MM/TJ

MM/TJ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe