Strajk we wszystkich miejskich szkołach i przedszkolach

  • 8.04.2019, 10:00 (aktualizacja 08.04.2019 13:35)
  • UM Ciechanów
Strajk we wszystkich miejskich szkołach i przedszkolach UM Ciechanów
W sześciu szkołach podstawowych i siedmiu przedszkolach, czyli wszystkich dla których organem prowadzącym jest miasto, dziś rano rozpoczął się strajk nauczycieli. W zdecydowanej większości placówek dzieci nie przyszły na zajęcia. W siedmiu jednostkach, gdzie obecnych jest kilku bądź kilkunastu uczniów, opieka została zapewniona.

W miejskich przedszkolach nr 1, 3, 5, 6 i 10 strajkuje 100% nauczycieli. Żadne dziecko nie zostało przyprowadzone do placówki. W Miejskim Przedszkolu nr 4 do strajku nie przystąpił jeden nauczyciel, nie przyprowadzano żadnego dziecka. Także w Miejskim Przedszkolu nr 8 nie strajkuje jedna osoba, w jednostce jest dziś troje dzieci, które mają opiekę zapewnioną przez nauczycielkę i dyrektora.

W Szkole Podstawowej nr 6 do strajku nie przystąpiło 3 nauczycieli.. Do szkoły przyszło czworo uczniów z klas I-III, którym dyrektor zapewnił zajęcia opiekuńcze. W Szkole Podstawowej nr 1 do strajku nie przystąpiło 5 osób. Dla obecnych w szkole 14 uczniów z klas I-III zorganizowano zajęcia opiekuńcze. Tego rodzaju zajęcia są także w pozostałych szkołach: w Szkole Podstawowej nr 3 (14 nauczycieli nie strajkuje, w szkole obecnych jest 32 dzieci), w Szkole Podstawowej nr 4 (nie strajkuje 14 nauczycieli, obecnych jest 5 uczniów), w Szkole Podstawowej nr 5 (nie strajkuje 7 nauczycieli, obecnych w jednostce jest 6 dzieci w wieku szkolnym i 2 w grupie przedszkolnej), w Szkole Podstawowej nr 7 (nie strajkuje 8 nauczycieli, do szkoły przyszło 9 uczniów).

Powyższe dane dotyczą stanu na godz. 12.00

 

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

UM Ciechanów
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aaaa
aaaa 8.04.2019, 17:01
A podajcie ilu nauczycieli przebywa na L 4 w niektórych szkołach ponad 30 osób.

Pozostałe