Terytorialsi zachęcają młodych do wstąpienia do WOT podczas kwalifikacji wojskowej

  • 7.03.2019, 20:33
  • Puls Ciechanowa
Trwa kwalifikacja wojskowa, podczas której żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przekonują młodych mieszkańców Północnego Mazowsza, że Wojska Obrony Terytorialnej to perspektywiczna, pełna wyzwań i atrakcyjna służba, którą można łatwo łączyć z dotychczasową pracą.

Od początku lutego nie tylko na Północnym Mazowszu, ale w całej Polsce odbywa się kwalifikacja wojskowa osób rocznika 2000 i starszych. Oprócz przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień, w kwalifikacji na terenie Północnego Mazowsza, udział biorą również żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, którzy zachęcają młodych ludzi do wstąpienia w szeregi WOT, opowiadają o przebiegu swojej służby, o zasadach rekrutacji, a także kryteriach jakie należy spełnić wstępując do Terytorialsów. 

W najbliższym czasie kwalifikacja wojskowa z udziałem żołnierzy WOT odbędzie się w Legionowie, Ciechanowie, Mławie, Płońsku, Żurominie, Makowie Mazowieckim, Ostrołęce, Siedlcach, Warszawie i Wołominie.

W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” służy już ponad 1.600 żołnierzy z czego ponad 1.300 stanowią ochotnicy pełniący Terytorialną Służbę Wojskową. Najbliższe szkolenie podstawowe dla osób, które nigdy nie miały styczności z wojskiem odbędzie się 30 marca. 

Brygada planuje również przeprowadzenie szkolenia w okresie wakacyjnym, podobnie jak to było w czasie zimowej przerwy w nauce. Organizując szkolenia podczas wakacji 5 MBOT wychodzi naprzeciw młodemu pokoleniu. Uczniowie i studenci, chcący zasilić szeregi Terytorialsów, nie muszą rezygnować z nauki na rzecz szkolenia. Szkolenie podstawowe w ramach letnich wakacji odbędzie się tuż po rozdaniu świadectw czyli 22 czerwca. Osoby chcące spróbować własnych sił wśród Terytorialsów, już teraz powinny złożyć wniosek o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Wojska Obrony Terytorialnej cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem, obecnie w szeregach WOT służy 18 tysięcy żołnierzy, z czego 15 tys. to ochotnicy. Misją WOT jest wspieranie lokalnych społeczności.

Fot. 5 MBOT

Puls Ciechanowa

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe