Lutowa sesja Rady Miasta

  • 28.02.2019, 20:12
  • UM Ciechanów
Lutowa sesja Rady Miasta
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Ciechanów przedstawiono informację z działalności Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO. Podczas obrad radni przyjęli 13 uchwał.

Rada wyraziła zgodę na zbycie pięciu działek, znajdujących się w obrębie Śródmieścia i Podzamcza. Przychylili się też do sprzedaży nieruchomości położonej pomiędzy ul. Wesołą i Sławika oraz lokalu przy ul. Warszawskiej 10a. 

Radni zdecydowali o kupnie niezabudowanej działki przy ul. Powstańców Warszawskich. 

Trzem ulicom, powstałym w wyniku podziału gruntów, nadano nazwy. Są to: ul. Tadeusza Sołtyka (odchodząca od ul. Płońskiej w kierunku północno-wschodnim do granicy miasta), ul. Henryka Szczęsnego (odchodząca od ul. Płońskiej w kierunku wschodnim do granicy miasta) i ul. Bolesława Mariana Kuźmińskiego-Lesiowskiego 
(łącząca ul. Sołtyka z ul. Szczęsnego). 

Akceptację radnych uzyskała uchwała w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego. 

Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Zagumienna – Powstańców Wielkopolskich”. 

Z powodu braków formalnych we wniosku oraz negatywnych opinii odmówili ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Opinogórskiej. 

Przychylność rady zyskała uchwała dotycząca poboru opłaty skarbowej w drodze inkasa oraz zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców realizujących na terenie miasta nowe inwestycje i tworzących nowe miejsca pracy. 

Skargę na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 uznano za bezzasadną.

UM Ciechanów
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe