Policyjna akcja „Telefony”

  • 31.01.2019, 16:35
  • Piotr Pszczółkowski
Policyjna akcja „Telefony”
Rozmawiasz przez telefon w czasie jazdy samochodem? Stanowisz zagrożenie na drodze i możesz zapłacić mandat.

W piątek, 25 stycznia policjanci z ciechanowskiej drogówki przeprowadzili kontrolę pod nazwą „Telefony”, której poddali grupę kierowców. W czasie akcji sprawdzono 33 samochody, z których aż 9 kierowanych było przez osoby rozmawiające w czasie jazdy przez telefon komórkowy. Rozmowa przez telefon komórkowy w czasie jazdy jest wykroczeniem, bo rozprasza uwagę i w konsekwencji może być przyczyną wypadku samochodowego. Podczas akcji policjanci dyscyplinowali kierujących pojazdami mechanicznymi do rozmów tylko poprzez zestawy słuchawkowe i pouczali, że taka dekoncentracja to zagrożenie nie tylko dla osoby kierującej samochodem, ale też dla innych kierowców i pieszych na drodze.

Rozmowa przez telefon, wymagająca trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku może skutkować mandatem w wysokości 200 zł i utratą 5 punktów karnych. Akcja „Telefony” miała na celu uświadomienie kierowcom zagrożenia nowinkami technicznymi podczas jazdy samochodem; tak samo, jak telefon, niebezpieczny w czasie kierowania pojazdem może okazać się tablet albo inne urządzenie GSM.

MK

Piotr Pszczółkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe