Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ciechanowie

  • 12.01.2019, 14:58
  • Tomasz Jurczak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ciechanowie
W niedzielę, 13 stycznia, oprócz kwesty w ramach 27. Finału WOŚP odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych, sportowych, zorganizowane zostaną atrakcje dla dzieci i dorosłych. Część odbędzie się już w sobotę. W ramach WOŚP zaplanowany jest bieg, pokazy, koncerty, licytacje, turniej szachowy. W Ciechanowie i okolicach kwestować będzie 313 wolontariuszy.

W sobotę od godz. 9.00 do godz. 20.00 z WOŚP-em w MMG Centers we Władysławowie będą grali motocykliści z klubu Ole Karter FG.

O godz. 11.00 w CH Mrówka odbędzie się turniej organizowany przez Szachy Ciechanów. Będą mu towarzyszyły licytacje – wylicytować będzie można m.in. planowany w czerwcu przed ratuszem sparing w wielkie szachy z prezydentem Krzysztofem Kosińskim. 

Również w Mrówce, o godz. 14.00 odbędzie się bicie rekordu w kręceniu bączkiem, który jest jednym z motywów graficznych tegorocznego finału. 

Główne, finałowe atrakcje przewidziane są jednak na niedzielę. 

Na początek o godz. 10.00 na ul. Warszawskiej wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Uczestnicy mogą zapisywać się na miejscu od godz. 9.00. Biuro zawodów, start i meta będą znajdowały się przy fontannie. 

W godz. 10.00-14.00 w ramach „Białej niedzieli” w szpitalu wykonywane będą badania poziomu cukru, ciśnienia, EKG, spirometria oraz echo serca dla dzieci. 

O godz. 10.00 na placu Jana Pawła II otworzy się „Miasteczko WOŚP”, stanowiące centrum wydarzeń. Militarny Ciechanów zaprezentuje m.in. pojazdy militarne. Zorganizowany zostanie sklepik „Mydło-Powidło” w którym ceny ustalają kupujący i zapłatę wrzucają do puszki wolontariusza. Będą animacje, grochówka z kuchni polowej, pojawi się Fundacja na Rzecz Wspierania Obywatelskich Działań Prospołecznych „Incolumis Civis” z akcją „Bądź bezpieczny na drodze. 

„Letnia zadyma w środku zimy”, czyli impreza na plaży na kąpielisku „Krubin” i morsowanie z Morsami Ciechanów zaplanowana jest w godz. 11.00-13.00. 

W hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8 w godz. 14.00-19.00 będą miały miejsce Twórcze Zajęcia Odkrywców Talentów, zajęcia Mini Lab – świat eksperymentów oraz Robótkowo-Kolorowo – świat młodego artysty. W tych samych godzinach będzie działał sklepik „Mydło-Powidło”.

O godz. 14.30 nastąpi otwarcie koncertu finałowego. Wystąpią dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Ciechanowie, następnie o godz. 15.00 odbędzie się koncert „Junior”, organizowany przez COEK STUDIO, w ramach którego zaprezentowany zostanie musical Teatru Katarynka „Tirti Tist w przestrzeni”. O godz. 17.20 wystąpi Maja Fijałkowska, 40 minut później „DĘBUŚ” Damian Demby, o godz. 18.00 Krzysztof „KŁYZA” Lubieniecki, a o godz. 18.40 SEXBOMBA. 

Główne licytacje odbędą się o godz. 19.20, o godz. 19.50 na scenie pojawi się zespół SUCZYSTY. „Światełko do nieba”, w formie występu Teatru Ognia MAORI przewidziane jest około godz. 20.30. 

Szczegółowych informacji udziela ciechanowski sztab WOŚP, publikowane są one również na profilu sztabu na Facebooku w utworzonych wydarzeniach.
Finał w Ciechanowie wspierany jest przez Urząd Miasta Ciechanów. 

W tym roku orkiestra gra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe