Stacje Ciechanowskiego Roweru Miejskiego wybrane

  • 12.01.2019, 14:50
  • Tomasz Jurczak
Stacje Ciechanowskiego Roweru Miejskiego wybrane
W przeprowadzonej na stronie internetowej Urzędu Miasta ankiecie mieszkańcy zdecydowali o lokalizacjach nowych stacji Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, który to na stałe będzie uruchomiony wiosną.

W skład systemu wejdą też stacje, które działały podczas przeprowadzonego w ubiegłym roku pilotażu oraz stacja przy cmentarzu komunalnym, której uruchomienie weźmie na siebie PUK, jako administrator cmentarza. Łącznie więc CRM będzie miał 9 stacji na terenie miasta.

W ankiecie na stronie internetowej Urzędu Miasta można było zagłosować na maksymalnie 4 spośród 9 propozycji. Zwyciężyły 4 najpopularniejsze: Kąpielisko Krubin, MOSiR Kryta Pływalnia, Plac Kościuszki, PKP Ciechanów Przemysłowy. Propozycje lokalizacji przedstawiło stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa, które już od etapu pomysłu pilotażu współpracuje z miastem nad koncepcją wprowadzenia i rozwoju Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Ponadto kolejną stację, która też spotkała się z dużym zainteresowaniem w ankiecie, uruchomi Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

– Jako administrator cmentarza, ale przede wszystkim spółka, której działalność jest ściśle związana z ekologią i która wdraża proekologiczne rozwiązania, zamierzamy uruchomić stację przy cmentarzu, znajdującą się w bliskim sąsiedztwie naszej siedziby, jak również ogrodów działkowych. Ta lokalizacja jest bardzo sensowna, a nasze przedsiębiorstwo chce mieć swój wkład w rozbudowę systemu rowerów publicznych, który jest przyjazny środowisku – powiedział prezes PUK Mirosław Szymańczyk.

Stacja powstanie także w Opinogórze, we współpracy z gminą, po zakończeniu trwającej modernizacji drogi z Ciechanowa do Opinogóry przez miejscowość Kąty, współfinansowanej przez miasto. 

Podczas 2,5 miesięcznego pilotażu rowery zostały wypożyczone ponad 6,8 tysiąca razy. W systemie zarejestrowało się ponad 1600 osób. Wyniki pilotażu utwierdziły ratusz w przekonaniu, że system przyjął się i warto w niego inwestować. Pilotaż składał się ze stacji: na placu Jana Pawła II (Ratusz), przy dworcu PKP, przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Armii Krajowej. 

Szczegółowe wyniki ankiety:

Kąpielisko Krubin – 804 głosy
MOSiR Kryta Pływalnia – 581 głosów
Plac Kościuszki – 572 głosy
PKP Ciechanów Przemysłowy – 507 głosów
Gostkowska Cmentarz – 449 głosów
Wieża ciśnień – 449 głosów
Fabryczna Parowóz – 244 głosy
Hotel Atena – 177 głosów
Kwiatowa – 94 głosy

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe