Akt oskarżenia przeciwko byłej radnej PiS już w ciechanowskim sądzie

  • 12.01.2019, 14:44
  • Tomasz Jurczak
Akt oskarżenia przeciwko byłej radnej PiS już w ciechanowskim sądzie
Była radna PiS Bogumiła R. usłyszała zarzuty, a akt oskarżenia przeciwko niej 31 grudnia trafił do II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Ciechanowie. Według prokuratury aż w trzech oświadczeniach majątkowych R. zataiła swój dług wobec miasta. Chodzi o oświadczenia za 2017, 2016 i 2015 rok.

O przekazaniu aktu oskarżenia do sądupoinformował nas Przemysław Bońkowski, Prokurator Rejonowy w Ciechanowie.

Jako pierwsi poinformowaliśmy o długach byłej już radnej PiS wobec miasta oraz o podjęciu czynności przez prokuraturę. Przypomnijmy, że Bogumiła R. nie ujawniła w oświadczeniach majątkowych zobowiązań sięgających około 27 tys. zł z tytułu podatku od nieruchomości. Zgodnie z prawem do oświadczenia majątkowego należy wpisać wszystkie zobowiązania przekraczające 10 tys. zł. 

Bogumiła R. w ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegała się o mandat radnej z listy PiS. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Ciechanowie, który po procesie wyda wyrok. Byłej radnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe