Spotkaj alpaki na Warszawskiej

  • 10.01.2019, 09:44
  • Tomasz Jurczak
Spotkaj alpaki na Warszawskiej
W najbliższy piątek (11 stycznia) planowany jest spacer z alpakami - od Urzędu Miasta (pl. Jana Pawła) - ulicą Warszawską - aż do pl. Kościuszki (w godzinach: 11.00 - 12.00). Atrakcję tę mieszkańcy naszego miasta zawdzięczają przedszkolu „PAN CZU”

W dniu 11 stycznia 2019 roku na terenie Ciechanowa odbędą się PIERWSZE w mieście UNIKATOWE zajęcia Alpakoterapii, połączone z Alpakotrekkingiem (Spacer z alpakami – Od pl. Jana Pawła II do pl. Kościuszki). Zajęcia te będą prowadzone cyklicznie, począwszy od stycznia 2019 roku na terenie BEZPŁATNEGO przedszkola „PAN CZU” w Ciechanowie w dwóch lokalizacjach – przy ul. Warszawskiej 13/15 oraz przy ulicy 17 Stycznia 54.

Celem zajęć alpakoterapii jest m.in. rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych, kinestetycznych (czuciowych) oraz funkcji motorycznych dziecka poprzez kontakt ze specjalnie do tego celu wyszkoloną alpaką. Celem zajęć jest również nauka empatii względem ludzi i zwierząt.

Pierwsze zajęcia przeprowadzone zostaną na terenie Niepublicznego Specjalistycznego Punktu Przedszkolnego (NSPP) „Pan Czu” w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 13/15. W zajęciach udział weźmie 11 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm dziecięcy, lub zespół Aspergera.

Formuła zajęć alpakoterapii / alpakotrekkingu obejmuje: 
- bezpośredni kontakt z alpaką na terenie przedszkola (tzw. stymulacja polisensoryczna),
- oddziaływania edukacyjne przy pomocy specjalnie do tego celu przygotowanego zestawu pomocy sensorycznych, 
- spacer (trekking) z alpaką poza teren przedszkola.

Kolejne BEZPŁATNE zajęcia Alpakoterapii (alpakotrekkingu) odbędą się już w DZIEŃ DZIECKA (tj. w sobotę - dn. 1 czerwca 2019 roku) przy ul. 17 Stycznia 54 – w zajęciach mogą wziąć udział WSZYSTKIE dzieci - także te, które nie uczęszczają do przedszkola „PAN CZU” w Ciechanowie.

Tomasz Jurczak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe