Nowe boksy dla psów i prace w schronisku

  • 10.01.2019, 09:40
  • Tomasz Jurczak
Nowe boksy dla psów i prace w schronisku
Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie trafiły dwa nowe boksy sfinansowane przez Urząd Miasta Ciechanów. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które prowadzi schronisko, zrealizowało pod koniec roku inwestycję w odwodnienie ciągów komunikacyjnych, co rozwiązało problem zalewania kojców wodami opadowymi, spływającymi z okolicznych terenów.

Nowe boksy, które już zostały zainstalowane, mają wymiary 4x2 m. Posiadają drewniane podłogi, krytą tylną ścianę i dach oraz wyposażone są w ocieplone budy. Korzystają z nich 4 średniej wielkości psy. – Boksy bardzo się przydały. Wiosną planujemy rozbudować je o ogrodzone wybiegi, które zapewnią psom więcej komfortu i swobody – powiedziała kierownik schroniska Milena Abramczyk. 

W ramach ostatniej inwestycji w odwodnienie przeprowadzono prace melioracyjne. Ułożono rury drenarskie i wykonano studzienki kanalizacyjne oraz zamontowano pompę automatycznie wypompowującą nadmiar wody, spływającej z rur drenarskich. Wykonano także nową instalację elektryczną, która pozwoli oświetlić wszystkie boksy na terenie schroniska. Prace związane z oświetleniem planowane są na wiosnę.

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe