Jakie tradycje bożonarodzeniowe kultywujemy?

  • 20.12.2018, 15:48 (aktualizacja 20.12.2018 15:51)
  • Piotr Pszczółkowski
AGNIESZKA KUŹMA Radna Rady Miasta Ciechanów

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, okres radości i miłości. To niezwykła okazja by spotkać się razem przy stole.

Dawniej Święta Bożego Narodzenia spędzałam z moimi rodzicami, dziadkami, ciotkami, wujkami oraz kuzynostwem. To były dość duże wigilie wypełnione radością wspólnego kolędowania. Teraz, gdy babć i dziadków nie ma już z nami, kolacje wigilijne spędzam z rodziną u rodziców.

Święta od najmłodszych lat kojarzą mi się z pachnącą choinką i zapachami, które wydobywały się z kuchni mamy. Tradycje, które od lat tworzą ten wyjątkowy nastrój w moim rodzinnym domu to m.in. wkładanie sianka pod obrus, łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, ubieranie choinki, pakowanie prezentów i oczywiście 12 potraw, które musi się znaleźć na stole i które wspólnie przygotowujemy. Każdy ma jakieś obowiązki, którymi się dzielimy. Po wieczerzy oczywiście wszyscy idziemy na Pasterkę. Tradycją jest również kolejność: modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wigilijna wieczerza, a dopiero po niej prezenty i kolędy.

Na nadchodzące Boże Narodzenie życzę mieszkańcom Ciechanowa spokoju, wzajemnego zrozumienia oraz wielu szczęśliwych chwil w gronie rodzinnym. Niech ten szczególny czas przepełniony będzie miłością, szacunkiem i Bożym Błogosławieństwem.

Piotr Pszczółkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe