„Światła Sokołówka” połączyły ludzi…

  • 4.12.2018, 18:41
  • Tomasz Jurczak
„Światła Sokołówka” połączyły ludzi…
W iście pozytywistycznym wspólnotowym składzie zgromadziła się Publiczność na promocji książki Marii Anny Klonowskiej pt. „Czy zapłoną światła w Sokołówku? Historia Szkoły Rolniczej w Sokołówku w 100. rocznicę odzyskania niepodległości”.

Do Galerii im. B. Biegasa w Domu Kultury na Strażackiej przyszło tylu ludzi z mnóstwa środowisk, że mimo dostawienia chyba kilkudziesięciu krzeseł składanych, nie pomieścili się oni wszyscy na sali i część stała w hallu przed drzwiami. Ale i dla siedzących, i dla stojących, atmosfera po równo była miła i serdeczna.

W spotkaniu, które w imieniu Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki otworzyła dr Teresa Kaczorowska, a dalej prowadziła dziennikarka Izabela Koba-Mierzejewska – razem uczestniczyli ludzi Lewicy, Prawicy, Ludowcy i Bezpartyjni, wierzący-praktykujący, niewierzący oraz wierzący-niepraktykujący, a wśród wielu byłych członków Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej po towarzysku zasiedli antykomuniści z czasów PRL-u.

Z władz powiatowych byli – wicestarosta Stanisław Kęsik oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Elżbieta Latko i Jolanta Przybyłowska – pełnomocnik ds. wspierania osób niepełnosprawnych. Z władz miasta – radne Joanna Kiszkurno (także jako wokalistka) oraz Edyta Rzeplińska-Filipowicz. Gminę wiejską Ciechanów reprezentowała sekretarz Gminy – Katarzyna Krupińska.

Ze środowiska przedsiębiorców na sali widzieliśmy – Danutę Drzewiecką, Krzysztofa Ostromeckiego i Mirosława Miączyńskiego, a ze środowiska oświatowego – Beatę Krętkowską. Z poetów dostrzegliśmy – Zofię Humięcką, Barbarę Sitek-Wyrembek, Ewę Stangrodzką i Zdzisława Zembrzyckiego (także działacza ruchu sołeckiego), a z fotografików Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego – Teresę Sokołowską i Grzegorza Małkowskiego. Zauważyliśmy też działaczy antykomunistycznej opozycji z lat osiemdziesiątych – Mirosławę Bednarczyk-Rolbiecką i Ryszarda Mórawskiego. Oraz dr Bogumiłę Umińską z Muzeum Szlachty Mazowieckiej, regionalistę Andrzeja Piotrowskiego i księdza proboszcza Jana Jóźwiaka, a także Eugeniusza Sadowskiego i Bernarda Grzankowskiego z Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. 

Wśród Publiczności było również wielu ludzi z innych środowisk, ale nie dało się spamiętać. Dla uzupełnienia prosimy obecnych wtedy w PCKiSz internautów o pomoc, żeby nikogo nie przeoczyć. Za wszelkie konstruktywne wpisy z góry dziękujemy!

O książce i jej promocji – w grudniowym wydaniu PULSU.

Więcej zdjęć na FB: Puls Ciechanowa

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe