Konkurs na zadania publiczne na 2019 r. ogłoszony

  • 3.12.2018, 18:00
  • Tomasz Jurczak
Konkurs na zadania publiczne na 2019 r. ogłoszony
Prezydent Krzysztof Kosiński ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych. Oferty dotyczące zadań na przyszły rok z sześciu obszarów można składać do ratusza do 21 grudnia. Komisje do 18 stycznia zdecydują, na co przyznane zostaną środki.

Na zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu przeznaczono 750 tys. zł, na zadania w zakresie oświaty, edukacji i wychowania przeznaczono 80 tys. zł, na zadania w zakresie pomocy społecznej 45 tys. zł, w zakresie ochrony i promocji zdrowia 155 tys. zł, w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji – 150 tys. zł, w zakresie rozwoju sektora pozarządowego 32 tys. zł. Nowością jest wyodrębnienie ostatniego z zakresów, w który wchodzą zadania, wcześniej nie uwzględniane: wspieranie rozwoju idei przedsiębiorczości oraz opieka nad zwierzętami.

Podczas listopadowej sesji Rady Miasta został uchwalony budżet i program współpracy Gminy Miejskiej Ciechanów z organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu możliwe było ogłoszenie konkursu i zagwarantowanie wysokości przeznaczonych środków konkursowych. Środki te wynoszą w sumie 1,212 mln zł. Względem ubiegłego roku zostały zwiększone o 166 tys. zł.

W konkursie ofert mogą brać udział podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego (wymienione w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), które zamierzają realizować zadanie na rzecz mieszkańców Ciechanowa, prowadzą działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem, przedstawią poprawnie sporządzoną ofertę wraz z załącznikami. 

Szczegóły dotyczące zasad konkursu, formularz, informacje, które należy uwzględnić, terminy i warunki realizacji zadania oraz kryteria wyboru ofert znajdują się w ogłoszeniu w BIP:http://bip.umciechanow.pl/informacje_urzedu/ogloszenia_dla_organizacji_pozarzadowych/Otwarty-konkurs-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-w-okresie-od-01.01.2019-r.-do-31.12.2019-roku/idn:214.html

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe