Koalicja w powiecie zawarta. Wiceprezydent Ciechanowa starostą

  • 31.10.2018, 18:23
  • Tomasz Jurczak
Koalicja w powiecie zawarta. Wiceprezydent Ciechanowa starostą
PSL, CBUW i PO będą rządziły w powiecie ciechanowskim. Dziś zostało podpisane w tej sprawie porozumienie. Kandydatką na starostę ciechanowskiego jest przedstawicielka PSL, wiceprezydent Ciechanowa Joanna Potocka-Rak. Zastąpi na tym stanowisku wieloletniego starostę Sławomira Morawskiego.

To zmiana koalicji w powiecie, bo dotychczas przez dwie ostatnie kadencje rządziło PSL wspólnie z PiS. Jednakże po klęsce w wyborach samorządowych ciechanowskiego PiS, spowodowanej m.in. konfliktami wewnętrznymi i podziałami w partii, działacze tej formacji muszą na co najmniej 5 lat pożegnać się z decydowaniem o czymkolwiek w mieście i powiecie ciechanowskim. W mieście zostali zmiażdżeni przez urzędującego prezydenta, uzyskując dwukrotnie mniej mandatów do rady niż 4 lata temu, a w powiecie, jak widać, nikt nie zechciał współpracować z ich nieprzewidywalnym składem.

Wicestarostą ciechanowskim będzie lider Ciechanowskiego Bezpartyjnego Ugrupowania Wyborczego Stanisław Kęsik, członkami zarządu mają zostać Wojciech Rykowski, Stefan Żbikowski i Adam Krzemiński, a przewodniczącym Rady Powiatu obecny starosta Sławomir Morawski.

Koalicję będzie tworzyć 13 radnych: siedmiu z PSL, czterech z CBUW i dwóch z PO. Ślubowanie i formalny wybór osób funkcyjnych nastąpi w ciągu 7 dni od zakończenia aktualnej kadencji rady powiatu (między 19 a 23 listopada).

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe