Radna PiS Bogumiła R. usłyszała prokuratorskie zarzuty

  • 9.10.2018, 20:18
  • Tomasz Jurczak
Radna PiS Bogumiła R. usłyszała prokuratorskie zarzuty
Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie postawiła radnej Rady Miasta Ciechanów Bogumile R. zarzuty z art. 233 § 6 kodeksu karnego. Chodzi o zatajenie w oświadczeniach majątkowych ponad 24 tys. długu wobec miasta. Radna ponownie kandyduje z list PiS w najbliższych wyborach samorządowych.

Aż w trzech oświadczeniach majątkowych Bogumiła R. zataiła swój dług wobec miasta. Chodzi o oświadczenia za 2017, 2016 i 2015 rok. - Prokuratura przesłuchała Bogumiłę R. w charakterze podejrzanej i postawiła jej zarzuty. Podejrzana nie przyznała się do winy - poinformował nas Przemysław Bońkowski, prokurator rejonowy w Ciechanowie. Radnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Jako pierwsi poinformowaliśmy o długach radnej PiS wobec miasta oraz o podjęciu czynności przez prokuraturę. Obecnie ma ona wraz z odsetkami ponad 27 tys. zł zaległości z tytułu podatku od nieruchomości. Zgodnie z prawem do oświadczenia majątkowego należy wpisać wszystkie zobowiązania przekraczające 10 tys. zł.

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe