Miasto przekazało Straży Pożarnej nowy sprzęt i wyposażenie

  • 9.10.2018, 11:53
  • Tomasz Jurczak
Miasto przekazało Straży Pożarnej nowy sprzęt i wyposażenie
Trójnóg ratowniczy z wyciągarką, uniwersalne tarcze do cięcia m. in. betonu i stali, latarki akcyjne oraz radiotelefony przenośne – to sprzęt przekazany Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przez miasto. Dziś odbyła się krótka prezentacja nowo zakupionych przedmiotów. Miasto systematycznie udziela wsparcia strażakom, podkreślając znaczenie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

Sprzęt i wyposażenie sfinansowane przez miasto wykorzystywane będą w akcjach ratowniczo-gaśniczych, prowadzonych przez strażaków. Trójnóg ratowniczy z wciągarką to urządzenie, które pozwoli na szybsze i bezpieczne prowadzenie działań w różnego rodzaju zagłębieniach (np. studniach, wykopach) oraz ewakuację ludzi z wysokości. Cztery tarcze uniwersalne – do cięcia różnych materiałów, np. stali, betonu, żelbetonu, szyn kolejowych, granitu – pozwolą na przyspieszenie działań, co często jest kluczowe w ratowaniu życia. Dotychczas straż posiadała jedyne tarcze, które należy przekładać w zależności od ciętego materiału. Cztery radiotelefony przenośne (wraz z oprogramowaniem) pozwolą poprawić łączność zastępów bezpośrednio biorących udział w akcjach. Wśród przekazanych przedmiotów jest również pięć latarek akcyjnych. To latarki kątowe w wykonaniu przeciwwybuchowym. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii LED, tego rodzaju latarka umożliwia pracę w trybach: wysokim, niskim, pulsacyjnym oraz dodatkowo posiada tryb „moonlight”, dający światło nieprzerwanie przez 20 dni. Generuje także silne światło, o większym zasięgu, które ułatwia strażakom pracę w dużym zadymieniu lub we mgle. 

Wszystkie te nowo zakupione sprzęty zostały dziś oficjalnie przekazane przez prezydenta Krzysztofa Kosińskiego komendantowi Jarosławowi Nowosielskiemu. Zaprezentowany został sposób działania i wykorzystania poszczególnych elementów.

W ubiegłym roku miasto przekazało Straży Pożarnej kamerę termowizyjną służąca m. in. do szybkiego lokalizowania ludzi podczas akcji poszukiwawczych i ratowniczych oraz detektor wielogazowy, wykrywający niebezpieczne dla zdrowia i życia gazy.

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe