Nowa linia nr 11 popularna wśród pasażerów

  • 10.09.2018, 11:15
  • Tomasz Jurczak
Nowa linia nr 11 popularna wśród pasażerów
Linia nr 11 kursująca do Opinogóry i Regimina została uruchomiona pod koniec sierpnia i cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. Z linii korzysta dziennie średnio od 250 do 300 podróżnych, w zależności od dnia tygodnia.

Największą frekwencją cieszą się kursy dowożące i odwożące młodzież szkół średnich. Z tych przejazdów jednorazowo korzysta 30-40 osób. Rozkład uzgodniony został ze Starostwem Powiatowym w Ciechanowie, w sposób uwzględniający kursy innych przewoźników. W dni robocze wykonywanych jest sześć par kursów, w godzinach porannych i popołudniowych. Autobusy rozpoczynają kurs z Regimina przez Lekowo. W Ciechanowie linia przebiega ulicami Sienkiewicza, 17 Stycznia, Tatarską, 3 Maja, Pl. Kościuszki, 11 Pułku Ułanów Legionowych, Pułtuską. Dalej przez Chrzanówek i Władysławowo do Opinogóry (ta sama trasa w przeciwnym kierunku).

Obecnie zbierane są opinie mieszkańców gmin Opinogóra i Regimin dotyczące rozkładu jazdy. Najprawdopodobniej zostaną wprowadzone drobne korekty, które jeszcze bardziej dostosują rozkład jazdy do potrzeb podróżnych.

Uruchomienie połączenia było możliwe dzięki podpisaniu przez prezydenta Ciechanowa umów z wójtami: Opinogóry Górnej i Regimina.

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
P. M.
P. M. 11.09.2018, 10:36
Owszem mieszkańcy Regimina i miejscowości po trasie do Ciechanowa cieszą się dużym zainteresowaniem ponieważ mają miejski na miejscu a inni natomiast nie maja takiej możliwości bo mieszkają co najmniej 5 km poza Regiminem więc co dalej mają pewnie pieszo dochodzić do niego. Ponadto rozkład jest tak ułożony że pierwszy autobus do Ciechanowa z Regimina jest po 6 a znam osoby które bardzo często mają na 6 do pracy i nie mają czym dojechać również dzieci na praktyki a o starszych osobach już się nie mówi pojada miejskim lub dalekobieżnym ale wrócić to już nie maja czym ponieważ ostatni autobus do Regimina jest przed 16, a dalej muszą pieszo jeśli ktoś zdecyduje się wrócić tym miejskim i mieszka 5 km poza Regiminem, bo dalekobieżny też jest ostatni po 16, a co z tymi którzy pracują do 17 lub 18? O tym to już nikt nie pomyślał...I dlatego z racji uruchomienia linii nr 11 do Opinogóry Górnej i Regimina firma SANIMAX zawiesiła niektóre kursy które miały być dostępne od 3 września na jednej z tras.

Pozostałe