Radna Rybacka (PiS) zataiła dług wobec miasta? Prokuratura bada sprawę

  • 18.08.2018, 12:04
  • Tomasz Jurczak
Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie prowadzi postępowanie w sprawie złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez Bogumiłę Rybacką - radną Rady Miasta Ciechanów (Klub PiS).

To czyn z art. 233 § 6 kodeksu karnego. - Przedmiotowe przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jednocześnie informuję, iż niniejsze postępowanie znajduje się w początkowej fazie – wyjaśnia Przemysław Bońkowski - Prokurator Rejonowy w Ciechanowie.

W swoim oświadczeniu majątkowym radna miała zataić dług wobec miasta. Bogumiła Rybacka zalega ratuszowi blisko 24 tysiące złotych, a próżno szukać tej informacji w jej oświadczeniu za 2017 rok. Zgodnie z prawem w oświadczeniach majątkowych należy wpisać wszystkie zobowiązania finansowe powyżej 10 tysięcy złotych.

- W 2017 roku skierowaliśmy do pani Rybackiej cztery upomnienia o zaległościach oraz przekazaliśmy tytuły wykonawcze celem egzekucji. Mamy w tej sytuacji do czynienia z uporczywym unikaniem płacenia należności względem miasta, gdyż do dzisiaj nie zostały one uregulowane – powiedziała nam Renata Jeziółkowska, rzecznik ciechanowskiego ratusza.

Tomasz Jurczak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe