Fałszywy wnuczek w rękach policjantów!

  • 31.07.2018, 12:03 (aktualizacja 31.07.2018 12:06)
  • Tomasz Jurczak
Fałszywy wnuczek w rękach policjantów!

Ciechanowscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu  zatrzymali na gorącym uczynku 22-latka podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna wyłudził 15 tys. zł. i 10 tys. dolarów od 81-letniej mieszkanki Szczytna. Dzięki policjantom kobieta odzyskała swoje oszczędności, a zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.  

W ubiegły piątek nieznana kobieta, podająca się za wnuczkę, zadzwoniła do 81-letniej mieszkanki Szczytna i poinformowała ją, że spowodowała wypadek samochodowy za co grozi jej więzienie jeśli nie wpłaci 50 tys. złotych. Pieniądze miały zapewnić jej zwolnienie od odpowiedzialności. Oczywiście cała historia była kłamstwem, stworzonym przez bezwzględnych oszustów. Po pieniądze miał przyjść znajmy „wnuczki”. Seniorka przekazała mu 15 tys. złotych i 10 tys. dolarów.

22-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany przez policjantów z Ciechanowa oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu bezpośrednio po przekazaniu pieniędzy. 81-latka odzyskała swoje oszczędności. Mężczyzna jest podejrzany o 5 usiłowań i 2 oszustwa metodą na tzw. wnuczka. M.in. o oszustwo na mieszkance Ciechanowa, gdzie 79-letnia seniorka straciła znaczną sumę pieniędzy. Jak się okazało mężczyzna działał również w Łomży. Nie wykluczone, że jest zamieszany również w inne oszustwa.

Wobec 22-latka ze Szczytna na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

PRZYPOMINAMY! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za krewnego czy Policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem! Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach i nigdy nie proszą o przekazywanie  pieniędzy. Apelujemy również do młodszych członków rodzin, by rozmawiali o tego typu zagrożeniach ze swoimi dziadkami i babciami. Takie działania mogą ich uchodzić przed stratą znacznej ilości gotówki.

Autor: kom. Jolanta Bym

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe