XLIII Czwartkowy Wieczór z Poezją

  • 20.07.2018, 15:47 (aktualizacja 30.07.2018 15:49)
  • Tomasz Jurczak
Na początku lipca odbył się „Czwartkowy wieczór z poezją” pod hasłem „(Retro)spekcje wieloaspektowe”. Gościem wieczoru był poeta Dariusz Węcławski. Z muzyczną niespodzianką wystąpiła Alicja Kłosińska.

Wiersze i muzyka

Dariusz Węcławski jest poetą, prezesem „Towarzystwa Twórców Trzeciego Tysiąclecia”, wiceprezesem „Związku Literatów na Mazowszu” oraz członkiem jury konkursów literackich. Jego utwory publikowane były w „Ciechanowskich Zeszytach Literackich” czy „Opinogóra w poezji” (2014) pod redakcją Stefana Żagla. Podczas wieczoru autor zaprezentował kilkanaście wierszy o różnorodnej tematyce: o miłości, śmierci i życiu.

Wieczór umilała muzycznie piosenkami minionych lat Alicja Kłosińska – absolwentka Szkoły Podstawowej Nr 1 (klasy gimnazjalnej) w Ciechanowie, wokalistka Studium Piosenki „dEs” Grzegorza Chodkiewicza z PCKiSz. Obecnie swój warsztat wokalny szlifuje w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie.

Wieczór był bardzo inspirujący, czego potwierdzeniem była wysoka frekwencja. Spotkanie poprowadziła jak zawsze niezastąpiona Janina Janakakos–Szymańska.

„Czwartkowe wieczory z poezją” organizowane są przez Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich, Prezydenta Miasta Ciechanów i restaurację RETRO. Magazyn PULS jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Tomasz Jurczak

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe