Obywatelskie zatrzymanie pijanych kierowców!

  • 26.07.2018, 12:27 (aktualizacja 28.07.2018 00:51)
  • Tomasz Jurczak
Obywatelskie zatrzymanie pijanych kierowców!
W niedzielę, 22 lipca w powiecie ciechanowskim dzięki obywatelskiej postawie ujęto dwóch nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego zdarzenia doszło wieczorem na ul. Podleśnej w Ciechanowie na terenie kąpieliska Krubin. Ujęto nietrzeźwego kierowcę opla astra. Świadek wezwał policję i zeznał, że widział 26-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który spożywał alkohol na terenie kąpieliska, a następnie wsiadł do pojazdu i podjął manewr cofania. Po tym zdarzeniu zabrał mężczyźnie kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę. Okazało się, że kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został natychmiast zatrzymany przez policję i osadzony w KPP do wyjaśnienia.

Tego samego dnia po południu wykonano telefon na dyżurkę policji, gdzie zgłoszono zdarzenie z udziałem nietrzeźwego w miejscowości Czernice gm. Opinogóra Górna. Kierujący pojazdem VW Golf został ujęty przez świadków zdarzenia, ponieważ zjechał do przydrożnego rowu. Przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał 19-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W wydychanym powietrzu miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Obydwaj nietrzeźwi kierowcy mieli już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym policjanci wszczęli postępowanie w sprawie kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do orzeczonego zakazu sądowego.

Świadkom zdarzenia należy się wielkie podziękowanie za tak godną postawę obywatelską, coraz częściej zdarzają się takie przypadki, kiedy to pomaga się policji przy zatrzymaniu nietrzeźwych kierowców.

 

asp.szt. Bożena Kuklak/Tomasz Jurczak

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe