Kontrola autokarów wycieczkowych, jak ją zgłosić?

  • 18.05.2018, 15:49
  • Admin admin
Kontrola autokarów wycieczkowych, jak ją zgłosić? policja.pl
Ciechanowscy policjanci kontrolują autokary, którymi dzieci i młodzież z powiatu ciechanowskiego wyruszają na wycieczki. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów, zwracają też szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców.

Tylko w maju ciechanowscy policjanci otrzymali 32-zgłoszenia z prośbą o przeprowadzenie kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczki. Bezpieczeństwo pasażerów – zwłaszcza najmłodszych to priorytet. Muszą o tym pamiętać zarówno przewoźnicy jak i organizatorzy wyjazdu. 

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają stan techniczny pojazdów, sprawność układu kierowniczego, hamulcowego i wydechowego, stan ogumienia, podstawowe wyposażenie pojazdu oraz to czy nie ma wycieku oleju z silnika. 
Policjanci sprawdzają również stan trzeźwości kierowcy, czas jego pracy oraz wymagane dokumenty. 

O tym, że warto poprosić o sprawdzenie autokaru, świadczą wyniki kontroli przeprowadzonych w ostatnim tygodniu przez ciechanowską drogówkę. 
W poniedziałek podczas kontroli autokaru w Sońsku policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na nadmiernie zużyty bieżnik oraz ubytki w ogumieniu opony. Natomiast w środę nie wyjechał autokar kontrolowany w Gąsocinie, tym razem pojazd miał niesprawne oświetlenie. 


Kiedy i jak zgłosić  kontrolę autobusu? 

Kontrolę należy zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pozostawienie tego na ostatnią chwilę wiąże się z ryzykiem braku możliwości przeprowadzenia takiej kontroli. Należy dokładnie podać miejsce, datę i godzinę umówionej kontroli oraz cel wyjazdu. Zgłoszenie należy złożyć w sekretariacie KPP w Ciechanowie pisemnie lub wysłać faxem na nr 23 673 14 10. ( W piśmie podać kontakt do zgłaszającego kontrolę). 

Godzina kontroli autobusu powinna być zaplanowana na pół godziny przed planowanym wyjazdem grupy – organizator wyjazdu powinien zobowiązać przewoźnika do podstawienia autobusu na zaplanowana godzinę kontroli autokaru. 

info.:
kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe