Członkowie władz PiS potępiają działania poseł Cicholskiej

  • 17.05.2018, 12:18
  • Admin admin
Członkowie władz PiS potępiają działania poseł Cicholskiej archiwum Na zdjęciu: Poseł Anna Cicholska i Radny Robert Adamiak.
Jak już informowaliśmy na łamach PULSU, radny Robert Adamiak (PiS) decyzją Biskupa Płockiego został zawieszony w pełnieniu posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w Parafii Św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Jak napisał w wydanym oświadczeniu, stało się to po interwencji ze strony poseł Anny Cicholskiej (PiS).

Na nasze pytania przesłane do poseł Anny Cicholskiej (już miesiąc temu ) w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Za to oświadczenie w tej sprawie wydało trzech członków Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości: Benedykt Pszczółkowski, Włodzimierz Fetliński i Robert Kołakowski. Cytujemy je w całości:

 

My, niżej podpisani członkowie Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości wyrażamy głębokie ubolewanie i oburzenie z powodu postępowania poseł Anny Cicholskiej, wobec radnego Rady Miasta Ciechanów - pana Roberta Adamiaka, mającego na celu pozbawienie go możliwości pełnienia posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w Parafii Św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.

Posługiwanie się w życiu publicznym fałszywymi oskarżeniami zawsze zasługuje na najwyższe potępienie. A próba wciągania w swoje intrygi autorytetu Księdza Biskupa i powagi Kościoła jest niegodziwością.

Pragniemy podkreślić, że takie zachowania nie są tolerowane w Prawie i Sprawiedliwości, a utożsamianie naszej partii z tego typu postępkami, przez niektóre media, jest wielkim nadużyciem. Za nieetyczne zachowania odpowiedzialność ponosi osoba, która się ich dopuściła.

Dlatego, jednoznacznie stwierdzamy, że zachowania naruszające normy etyczne i zasady współżycia społecznego są również poważnym złamaniem zasad określonych w statucie Prawa i Sprawiedliwości, którymi są zobowiązani kierować się członkowie naszej partii.”

 

O komentarz do zaistniałej sytuacji zwróciliśmy się także do radnego Roberta Adamiaka. Oto on:

 

Na wstępie chciałbym podziękować Członkom Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości Panom Robertowi Kołakowskiemu, Benedyktowi Pszczółkowskiemu oraz Włodzimierzowi Fetlińskiemu za okazane wsparcie w niewątpliwie trudnej dla mnie sprawie.

Od 40 lat jestem związany z Parafią św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Najpierw jako ministrant, a przez ostatnie 10 lat jako Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej. Właśnie w ten sposób jako katolik przeżywałem swoją wiarę, co niejednokrotnie było powodem drwin i szykan.

Rodzina i wiara stanowią dla mnie największą wartość. Godząc w te wartości, godzi się w najczulszy punkt drugiej osoby. Wielokrotnie osoby nie do końca mi przychylne wykorzystywały to dla swoich celów, tak jak i w tym przypadku. Przykre to tym bardziej, że cios zadają osoby uważające się za praktykujących katolików. To moim zdaniem zamierzony atak, w którym chodzi o wykreowanie negatywnego wizerunku mojej osoby, po czym namawia się mnie do zachowania pokory. Nie jestem odosobnionym przypadkiem, jestem jednym spośród wielu.

Osoba, która dopuszcza się tak niecnych czynów, dla osiągnięcia własnych korzyści i satysfakcji, zasługuje na potępienie. W świetle etyki współżycia społecznego nigdy nie należy dopuszczać się do intryg na płaszczyźnie Kościół - polityka.

W tych trudnych chwilach najbliższa rodzina - żona i dzieci, a także prawdziwi przyjaciele oraz zwykli mieszkańcy Ciechanowa byli i są dla mnie ogromnym wsparciem. Dziękuję im za to i chciałbym życzyć wszystkim tak wspaniałej rodziny jak moja.

Pragnę zaznaczyć, że w pełnieniu posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej zostałem zawieszony. Ksiądz Biskup w swym piśmie skierował do mnie słowa, abym „nie traktował jego decyzji jako kary”. Istnieje więc możliwość, że zostanie ona cofnięta. Pozostaje mi tylko czekać i modlić się za tych, którzy skierowali pod moim adresem oszczerstwa i przyczynili się do tej decyzji.”

TM

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe