Spacerowanie czy parkowanie? Radna PiS chce samochodów na Warszawskiej

  • 15.05.2018, 15:13 (aktualizacja 15.05.2018 15:18)
  • Admin admin
Spacerowanie czy parkowanie? Radna PiS chce samochodów na Warszawskiej TM Na deptaku są organizowane cieszące się dużą popularnością jarmarki. Na zdjęciu – tegoroczny Ciechanowski Jarmark Wielkanocny.
Po raz kolejny powraca propozycja przywrócenia ruchu samochodów na ulicy Warszawskiej. Od wielu lat walczy o to radna Bogumiła Rybacka (PiS), a ostatnio Ratusz jest straszony sądem przez adwokata, którego wynajęło Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług w Ciechanowie.

Adwokat Adrian Legęncki, działając w imieniu Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług na początku kwietnia skierował do Prezydenta Miasta Ciechanów pismo, w którym zwraca się o wyznaczenie terminu spotkania celem przedstawienia stanowiska ZPHiU dotyczącego „negatywnego oddziaływania zamknięcia ruchu kołowego w obrębie ul. Warszawskiej w Ciechanowie na działalność przedsiębiorców oraz odnoszącego się do infrastruktury parkingowej w tym obszarze”. Mecenas Legęncki w imieniu swojego mocodawcy wyraża wprawdzie wolę polubownego załatwienia sprawy, ale zastrzega też, że jeśli do tego nie dojdzie to „zostały już przygotowane stosowne dokumenty do Sądu”.

 

Nikt z członków władz statutowych ani przedstawicieli administracji Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług nie chciał się oficjalnie wypowiedzieć w temacie wspomnianego pisma. Dowiedzieliśmy się tylko, że działania Zrzeszenia zostały podjęte z inspiracji radnej Bogumiły Rybackiej (PiS).

 

Radna Rybacka potwierdza, że popiera przywrócenie ruchu na Warszawskiej. - W wyniku źle przeprowadzonej tzw. rewitalizacji ul. Warszawskiej zostały naruszone zasady współżycia społecznego i społeczno-gospodarczego.

Odebrano przedsiębiorcom możliwość swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej, czego skutki są widoczne. Częściowe przywrócenie ruchu w godzinach pracy sklepów z całą pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji przedsiębiorców i przywróci ich wiarę w równe traktowanie wszystkich grup społecznych w naszym mieście. Zyska na tym z całą pewnością budżet miasta (wyższe wpływy z podatków), a zatem zyskają wszyscy mieszkańcy Ciechanowa – stwierdza radna.

 

Jeśli chodzi o mieszkańców miasta, to warto w tym kontekście wspomnieć wyniki ankiety przeprowadzonej na facebook’owej stronie „Ciechanowianie”. Otóż spośród 541 głosujących, aż 87% osób opowiedziało się za tym, by Warszawska pozostała deptakiem. Tylko 13% chciałoby przywrócenia na niej ruchu samochodów.

Oczywiście wspomniana ankieta nie ma reprezentatywnego charakteru, ale pokazuje niewątpliwie, że mieszkańcy przyzwyczaili się do obecnej formuły deptaka. Warto przypomnieć, że celem ożywienia tego terenu została przeprowadzona w poprzednim roku inwestycja w zagospodarowanie pobliskiego pasażu Marii Konopnickiej. Zbudowana została fontanna, która cieszy się dużą popularnością i na pewno przyciąga więcej osób niż zegar słoneczny, który był tam wcześniej i mało kto go zauważał. Ostatnio przy fontannie pojawiły się ławko-leżaki. Na Warszawskiej ustawiono także info-kioski, a na latarniach będą zawieszone kwiaty. Zostaną też ustawione wieże kwiatowe.

Na deptaku są organizowane cieszące się dużą popularnością jarmarki, m.in. świąteczne i kwiatowe. Życie kulturalne animuje tam COEK STUDIO.

 

Jeden z radnych w rozmowie z nami stwierdził, że to co najmniej niestosowne, iż radna Rybacka prowadząc działania w sprawie ul. Warszawskiej występuje także we własnym prywatnym interesie, bo sama jest właścicielem lokalu handlowego na tej ulicy. Zapytaliśmy Bogumiłę Rybacką, czy nie widzi jako przedsiębiorca z ul. Warszawskiej, i jednocześnie radna, konfliktu interesów w zabieganiu o otwarcie ruchu dla samochodów. - Nikogo nie dziwi, że na temat oświaty wypowiadają się zazwyczaj radni, którzy są nauczycielami, na temat sportu radni, którzy są ze sportem związani, a budzi zdziwienie, że w sprawie przedsiębiorców głos zabiera przedsiębiorca i to z wykształceniem ekonomicznym. To dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwa tworzą nowe miejsca pracy i płacą podatki, to dobrze działające przedsiębiorstwa mają wpływ na trwały wzrost poziomu życia mieszkańców – odpowiedziała nam radna Rybacka.

 

Warto dodać, że prezydent Krzysztof Kosiński konsekwentnie od początku kadencji odmawia radnej PiS przywrócenia ruchu na ul. Warszawskiej. Możemy więc przypuszczać, że w tej sytuacji przywrócenie ruchu samochodów na Warszawskiej będzie wyborczym postulatem kandydata PiS na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 

PP/TM

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe