Czy poseł Cicholska wciąga Kościół w partyjne rozgrywki?

  • 8.04.2018, 19:46 (aktualizacja 08.04.2018 19:51)
  • Admin admin
Czy poseł Cicholska wciąga Kościół w partyjne rozgrywki?
​​​​​​​Robert Adamiak decyzją Biskupa Płockiego został zawieszony w pełnieniu posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w Parafii Św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. W wydanym oświadczeniu decyzję tę łączy z listem skierowanym do Kurii Płockiej przez poseł Annę Cicholską (PiS).

Oto treść oświadczenia Roberta Adamiaka:

 

Informuję, iż na podstawie listu skierowanego do Kurii Płockiej przez poseł Annę Cicholską (PiS), w którym zawarte są kłamliwe zarzuty oczerniające moją osobę, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Libera dla dobra Kościoła Płockiego zdecydował z dniem dzisiejszym o zawieszeniu mnie w pełnieniu posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w Parafii Św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.


Dziękuję wszystkim Parafianom i Mieszkańcom Ciechanowa za wspólną modlitwę w okresie 10 lat posługi, a jeśli było coś nie tak to z głębi serca przepraszam.


Przez całe moje życie kochałem Boga i Ludzi”.

 

 

***

 

Robert Adamiak to jeden z najaktywniejszych radnych Rady Miasta Ciechanów. Przewodniczy Komisji Spraw Społecznych i Spraw Obywatelskich RM. Mandat zdobył z listy Prawa i Sprawiedliwości. W swych działaniach w Radzie Miasta oprócz spraw typowo osiedlowych i ogólnomiejskich skupiał się na wielu inicjatywach o charakterze patriotycznym.

 

To osoba znana, lubiana i powszechnie szanowana przez mieszkańców naszego miasta. Niestety, jego aktywność, samodzielność w myśleniu i działaniu nie wszystkim odpowiada… Był obiektem licznych ataków ze strony ludzi złej woli, internetowych hejterów, a ostatnimi czasy wielokrotnie ze strony poseł Anny Cicholskiej...

 

***

 

Słowo przekazane naszej Redakcji przez grupę Parafian:

 

Panie Robercie, w tej niewątpliwie smutnej sytuacji, życzmy Panu siły, wytrwałości i bożego błogosławieństwa w dalszej służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, Miastu i Ludziom…”

 

***

 

Więcej w kwietniowym wydaniu PULSU

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eg
eg 22.04.2018, 23:54
Moim skromnym zdaniem jeśli został radnym, to powinien zrezygnować z bycia szafarzem. Samo piastowanie obydwu funkcji sprawia, że nie sposób rozdzielić politykę od kościoła. Można zarzucić, że służąc przy ołtarzu pan Robert się pokazuje i kreuje na wierzącego katolika, co trafia do znacznej części potencjalnych wyborców. Nie uwierzę, że to nie jest jego atut, który podoba się niektórym ludziom. Z drugiej strony, jeśli nawet odrzucimy, że pan Robert w pewnym stopniu może zyskiwać politycznie na byciu szafarzem - kościół może być wciągnięty przez kogoś (p. Cicholska) do gry politycznej. Moim zdaniem konflikt jest nieunikniony, gdy ktoś jest zarówno szafarzem, jak i radnym, czyli politykiem. Albo to, albo to. Decyzja biskupa słuszna i mądra. Pozdrawiam

Pozostałe