48 tys. zł dla podstawówek na rozwijanie czytelnictwa!

  • 16.03.2018, 18:18 (aktualizacja 17.03.2018 16:29)
  • Admin admin
48 tys. zł dla podstawówek na rozwijanie czytelnictwa!
Cztery podstawówki, które zgłosiły chęć przystąpienia do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” otrzymają po 12 tys. zł na zakup nowych książek oraz organizację konkursów, spotkań, zajęć warsztatowych czy „Ferii z książką”. Są to szkoły podstawowe nr: 3, 4, 5, 6.

Program służy promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w jego ramach kupowane są nowości wydawnicze. Dzięki pozyskanym środkom uatrakcyjnione zostaną księgozbiory bibliotek szkolnych, zwiększy się dostęp uczniów do ciekawych książek o tematyce bliskiej ich współczesnym zainteresowaniom. Zorganizowane zostaną międzyszkolne konkursy czytelnicze, cykliczne spotkania bajkowo-edukacyjne, cykl spotkań autorskich: „Ciechanowskie Bajanie”, „Ciechanowska Jesień Poezji”, „Festiwal Czytania Utworów Pisarzy Polskich”. Planowane jest także prowadzenie Dyskusyjnego Klubu Książki, zajęć warsztatowych dla uczniów klas 0 i I „Książka moim przyjacielem” oraz realizacja projektu edukacyjnego „Ferie z książką”.
Wkład miasta do realizacji programu dla każdej ze szkół wynosi po 3 tys. zł. Program ma przyczyniać się także do rozwoju współpracy pomiędzy szkołami, bibliotekami pedagogicznymi i bibliotekami publicznymi. Wniosek miasta o pozyskanie pieniędzy przygotowało Centrum Usług Wspólnych. 

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe