Wasz Honor uczyniliśmy naszym!

  • 3.03.2018, 19:59
  • Admin admin
Wasz Honor uczyniliśmy naszym!
W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i krótko po 76. rocznicy powstania Armii Krajowej dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizowało wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na widowni zasiedli m.in. żołnierze z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„…a może już nikt o nas nie wspomni i nawet nie będzie pamiętać, że walczyliśmy o wolność Ojczyzny, może określenie nas bandytami, wpajane społeczeństwu, pozostanie już na zawsze…” – mówił mjr Hieronim Dekutowski ,,ZAPORA” do swojej łączniczki „BŁYSKAWICY”. Tak się nie stało, czego dowodem jest chociażby wspomniane wydarzenie, które było hołdem złożonym żołnierzom Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i powojennych organizacji niepodległościowych, a także ich spadkobiercom – żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Na zaproszenie do wspólnego świętowania odpowiedzieli wyjątkowi goście - zaprzyjaźnieni kombatanci, Żołnierze Niezłomni wywodzący się z organizacji niepodległościowego podziemia zbrojnego (m.in.: NSZ, AK, WiN).   Na widowni zasiedli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wraz ze swoimi rodzinami.

 

Koncert stał się doskonałą okazją do spotkania Terytorialsów i kombatantów – żywych świadków historii i nośników tradycji, których to żołnierze WOT są spadkobiercami, a poprzez budowanie Wojsk Obrony Terytorialnej - kontynuatorami ich misji.

 

Widowisko zorganizowano we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w  Warszawie. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty „Pieśni o Ojczyźnie”. W repertuarze artystów znalazły się najbardziej znane utwory patriotyczne w nowych, nieznanych dotąd aranżacjach.

 

MP (DWOT)

 

Admin admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe