Miasto przekazało sprzęt medyczny dla szpitala

  • 6.12.2017, 18:51
  • Admin admin
Miasto przekazało sprzęt medyczny dla szpitala
Nowy sprzęt do badań diagnostycznych i zabiegów operacyjnych w ciechanowskim szpitalu. Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie aparatury przez Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Miasto na zakup sprzętu przeznaczyło dotację w wysokości 200 tysięcy złotych.

Zakupiony sprzęt to nowoczesny wideogastroskop i tor wizyjny, diaterma chirugiczna i zestaw narzędzi do laparoskopii z klipsownicą. Dziś, w trakcie oficjalnego przekazania, zaprezentowano aparaturę i przedstawiono szczegóły związane z jej zastosowaniem.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Bardzo dziękuję miastu za to wsparcie. Każda pomoc jest ważna, a wszystkim nam zależy na zdrowiu pacjentów. Sprzęt, który został kupiony za te pieniądze pomoże nam w diagnostyce chorób onkologicznych, w dokładnych badaniach gastroskopowych, w operacjach, jak również pozwoli rozszerzyć naszą ofertę usług medycznych – powiedział dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa.

– Pacjenci szpitala to w dużej mierze mieszkańcy Ciechanowa. Szpital nie podlega pod miasto, ale staramy się w miarę możliwości udzielać mu wsparcia. Wiadomo, że potrzeby są ogromne, a nowoczesnego sprzętu brakuje – dodał prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Zakupiony wideogastroskop i tor wizyjny to zestaw służący do wykonywania badania gastroskopowego górnego odcinka przewodu pokarmowego. Dzięki użyciu przez urządzenie specjalnego źródła światła, doskonale oświetla wnętrze przewodu pokarmowego i umożliwia jak najdokładniejszą diagnozę stanu błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy. Obraz z kamery umieszczonej na końcu gastroskopu pokazywany jest na ekranie toru wizyjnego. Szpital posiada tego typu zestawy, jednak mają one już kilka lat i wykonano nimi tysiące badań. Gastroskopia jest badaniem polegającym na oglądaniu błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka i dwunastnicy. Jest to bardzo istotne badanie, diagnozujące choroby przewodu pokarmowego – począwszy od najczęstszych (choroba refluksowa przełyku, choroba wrzodowa czy zmiany zapalne błony śluzowej), po nieco rzadsze, czasem stwarzające istotne zagrożenie dla życia, jak zmiany nowotworowe.

Drugi zestaw - diatermia chirurgiczna to urządzenie niezbędne do diagnostyki chorób onkologicznych, badań diagnostycznych w endoskopii i wykonywania zabiegów ratujących życie. Diatermię stosuje się do hamowania krwawień górnego odcinka przewodu pokarmowego. Do tej pory, ciechanowski szpital nie miał tak nowoczesnej diatermii. Zestaw narzędzi do laparoskopii z klipsownicą będzie służył do wykonywania zabiegów operacyjnych z zakresu bariatrii (o które szpital rozszerza swoją ofertę usług medycznych) oraz do leczenia operacyjnego chorób przewodu pokarmowego. Do tej pory szpital w Ciechanowie nie posiadał zestawy narzędzi umożliwiających wykonywanie zabiegów laparoskopowych u chorych z chorobliwą otyłością. Po prezentacji zakupionego sprzętu dyrekcja szpitala i prezydent wraz ze Świętym Mikołajem odwiedzili przebywające na oddziałach dzieci i wręczyli im mikołajkowe upominki.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe