Podsumowanie sezonu letniego na miejskich kąpieliskach. Rekordowe zainteresowanie

  • 2.10.2017, 12:50 (aktualizacja 02.10.2017 13:09)
  • Admin admin
Podsumowanie sezonu letniego na miejskich kąpieliskach. Rekordowe zainteresowanie
Rekordowe statystyki korzystania ze zrewitalizowanego kąpieliska „Krubin” i zmodernizowanego odkrytego basenu przedstawili miasto, MOSiR i ciechanowski WOPR. Oprócz dużego zainteresowania było także bezpiecznie – podkreślali uczestnicy zorganizowanej wczoraj w ratuszu konferencji.

Ciechanowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe szacuje, że w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy z kąpieliska „Krubin” skorzystało około 30 tys. osób. Według wyliczeń MOSiR na odkryty basen odnotowano 5.146 wejść, z krytej pływalni skorzystało około 13 tys. osób.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Jeżeli chodzi o atrakcje przygotowane dla mieszkańców i przyjezdnych na zbiornikach wodnych – na „Krubinie” było 2.800 wypożyczeń kajaków i rowerów wodnych, natomiast na Kanałach 439. Ze zniżek wynikających z posiadania Karty Dużej Rodziny skorzystano przy zakupie biletów na krytą pływalnię 1.005 razy, a na basen okryty 921 razy. Uczniowie miejskich szkół, którzy uzyskali w ostatnim roku szkolnym świadectwo z czerwonym paskiem korzystali za darmo z basenów – 149 osób z krytego, a 164 z odkrytego. Na pływalni w zajęciach bezpłatnej nauki pływania brało udział 180 osób. Zorganizowano także lekcje dla 150 podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych.

- Śmiało można powiedzieć, że nasze ostatnie inwestycje w kąpielisko „Krubin” oraz basen odkryty były trafione. Na „Krubinie” chyba nigdy nie widywano takich tłumów, a zaniedbany wcześniej basen odżył. Zorganizowaliśmy dodatkowe elementy uatrakcyjniające wypoczynek nad wodą, jak leżaki i żagle na basenie czy kajaki, rowery wodne, stoły i ławki na kąpielisku „Krubin”. Jest tam teraz szeroka piaszczysta plaża z prawdziwego zdarzenia i odnowione pomosty. Była możliwość wypożyczania książek w ramach akcji „Plażowanie i czytanie”, na życzenie mieszkańców. W upalne dni wydłużyliśmy czas, w którym kąpieliska były czynne – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

- Pragnę zwrócić uwagę, że mimo niezbyt sprzyjającej pogody liczba osób, które korzystały z kąpielisk jest naprawdę imponująca. Nigdy wcześniej nie było tak dużego zainteresowania. Na pewno można uznać ostatni sezon za szczególnie udany. Widać ogromny progres względem ubiegłych lat. Nie trzeba wyjeżdżać z miasta, żeby zrelaksować się i spędzić czas nad wodą, Ciechanów ma co zaoferować mieszkańcom i przyjezdnym w tych kwestiach – powiedział dyrektor MOSiR Jerzy Omieciński.

Podczas konferencji CWOPR przedstawił swoje działania m.in. dotyczące organizowanych kursów na ratowników. W sezonie letnim zatrudnionych było w CWOPR 27 ratowników, którzy prócz ciechanowskiego Krubina, Kanałów, basenu odkrytego i krytej pływalni zabezpieczali kąpielisko w Nowym Mieście, zalew „Ruda” koło Mławy, baseny stelażowe w Strzegowie oraz pływalnie w Płońsku i Mławie. 
Podkreślano, że był to bezpieczny sezon.

- Nie odnotowaliśmy żadnych utonięć, było bardzo spokojnie, nasze interwencje dotyczyły głównie pomocy w przypadku drobnych otarć czy skaleczeń. Tego rodzaju zdarzeń też było mniej. Dawniej przyczyniał się do uszkodzeń skóry i ciała, nawet dość poważnych, stary zaniedbany pomost na „Krubinie”, a na basenie powodem obrażeń były ostre krawędzie płytek, które na szczęście już odeszły w zapomnienie – powiedział prezes CWOPR Maciej Imielski.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe