Bałaganu w PiS ciąg dalszy – wyrzucili z partii ludzi, którzy… nie byli jej członkami

  • 5.10.2018, 17:27 (aktualizacja 06.10.2018 01:06)
  • Tomasz Jurczak
Bałaganu w PiS ciąg dalszy – wyrzucili z partii ludzi, którzy… nie byli jej członkami
Senator Marek Martynowski kilka dni temu poinformował, że kandydaci w wyborach samorządowych, którzy są członkami PiS, a startują z innych komitetów wyborczych zostali 1 października decyzją Zarządu Okręgowego usunięci z partii. Jak się okazało, Zarząd tak się w tym wyrzucaniu rozpędził, że wyrzucił z partii osoby, które wcześniej same zrezygnowały z członkostwa.

Od Ewa Krysiewicz - Pełnomocnika Wyborczego KWW Prawi i Solidarni otrzymaliśmy dziś komunikat w tej sprawie. Jego treść cytujemy w całości:

 

„W związku z pojawiającymi się na portalach internetowych informacjami zawierającymi nieprawdziwe treści, o rzekomym usunięciu z Prawa i Sprawiedliwości następujących osób, startujących w wyborach samorządowych z list Komitetu Wyborczego Wyborców PRAWI I SOLIDARNI: Roberta Adamiaka, Andrzeja Pawłowskiego, Jacka Stachiewicza, Jolanty Obidzińskiej, Krystyny Ślubowskiej, Iwony Ruszczyńskiej, Izabeli Dobrzenieckiej, Ewy Osowieckiej i Waldemara Borkowskiego, informuję, że wszystkie w/w osoby zrezygnowały z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość z dniem 28 września 2018 r., o czym zostały poinformowane odpowiednie władze statutowe tej partii, w tym Zarząd Okręgowy PiS w Płocku.

Wobec powyższego informacja o usunięciu z partii Prawo i Sprawiedliwość w/w osób w dniu 1 października 2018 r., czyli po ich wcześniejszej rezygnacji, jest w naszej ocenie przykładem stosowania nieuczciwej walki wyborczej.”

 

- Może gdy osoby związane z KWW PiS w dn. 28 września złożyły rezygnację to popsuły Zarządowi koncepcję zrobienia pokazowego wyrzucenia ich z partii, a wtedy Zarząd przyjął ich ponownie, po czym sam wyrzucił? Ale z tego co się orientuję to sami zainteresowani nic o tym nie wiedzą - żartuje w rozmowie z nami osoba dobrze znająca środowisko ciechanowskiego PiS. – A tak już na poważnie, to mało profesjonalnie wygląda wyrzucanie z partii osób, które nie są jej członkami. Świadczy też o niezłym bałaganie organizacyjnym. Zarząd Okręgowy PiS mógłby równie dobrze ogłosić, że wyrzucił z partii Grzegorza Schetynę albo Ryszarda Petru – dodaje nasz informator.

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rozważana jest możliwość skierowania pozwów w trybie wyborczym w stosunku do osób rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat sposobu opuszczenia PiS przez część dotychczasowych członków tej partii. Jak podał na swojej stronie internetowej oraz we wczorajszym wydaniu Tygodnik „Czas Ciechanowa”, informacje takie rozpowszechniało m.in. Biuro Poselskie Poseł Anny Cicholskiej.

TM

Tomasz Jurczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe