Fragmenty wystąpienia Marka Dziemieszkiewicza – bratanka „Roja” w trakcie spotkania wielkanocnego w 5 MBOT

  • 12.04.2018, 00:08
  • Admin admin
Fragmenty wystąpienia Marka Dziemieszkiewicza – bratanka „Roja” w trakcie spotkania wielkanocnego w 5 MBOT
​​​​​​​Na kilka dni przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Pan płk Dariusz Rewak – Zastępca Dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w imieniu Dowódcy Pana płk. Andrzeja Wasielewskiego poinformował mnie osobiście o wyborze Mojego Stryja st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” na Patrona 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.

Ja i cała Moja Rodzina jesteśmy tym faktem zaszczyceni i jednocześnie wzruszeni.

Jeszcze parę lat temu, nam potomkom Żołnierzy Wyklętych, w obawie o prześladowania, zakazywano nawet myślenia o naszych Wujkach, Rodzicach czy Dziadkach, walczących z czerwonym okupantem. Mimo, że teoretycznie czas walki z ubowcami się zakończył, rzeczywistość była zupełnie inna.

Dziś Jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej wybierają na swoich Patronów Bohaterów Antykomunistycznego Powstania Niepodległościowego, powstają filmy dokumentalne i fabularne o Żołnierzach Polskiego Podziemia Niepodległościowego, młode pokolenie nosi z dumą koszulki z wizerunkami Inki, Witolda Pileckiego, Nila, Roja, Bartka, Lalusia, Anody, Łupaszki, Warszyca, Zapory, Pługa oraz pozostałych Bohaterów.

Przy tej okazji chcę bardzo podziękować środowiskom patriotycznym Ciechanowa i Ziemi Ciechanowskiej, a także samorządowcom za to, że na Patrona jednej z ciechanowskich ulic wybrali „Roja”.

Musimy Drodzy Państwo być czujni. Nie wolno nam ani na chwile zapomnieć o tym, że potomkowie katów naszych rodzin żyją wśród nas, pracują w urzędach, pełnią prominentne stanowiska i mają duży wpływ na kształt naszego Państwa.

Cześć i Chwała Bohaterom! Hańba Ich katom i mordercom!

wyb. TM

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe