​​​​​​​Pierwsza Komunia Święta we Franciszku - 2018 r.

Podziel się:
Oceń:
15.05.2018, 15:53

Już pół godziny wcześniej zaczęli gromadzić się przed kościołem na Aleksandrówce trzecioklasiści, którzy mieli przyjąć po raz pierwszy Sakrament Komunii Świętej. Dzieci weszły do kościoła punktualnie o 10.30, by uczestniczyć w bardzo ważnym sakramencie.

W uroczystości wzięło udział ponad 150 chłopców i dziewczynek. Uczestnicy długo przygotowywali się do tego dnia, podczas prób w kościele, ale również uczestnicząc w niedzielnych Mszach Świętych oraz podczas lekcji religii w szkołach. Przeważająca część dzieci komunijnych z „Franciszka” to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 (W Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie przy ul. Powstańców Wielkopolskich). Byli wśród nich także uczniowie innych szkół.

- Pierwsza Komunia Święta to wielkie przeżycie duchowe. Do tego oczywiście trzeba także zadbać o stronę organizacyjną. Nie brakuje stresu. Najważniejsze jednak, by dziecko jak najlepiej przeżyło ten ważny moment w życiu - mówili zgodnie rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

PP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu REGULAMIN. P'ART STUDIO PIOTR PSZCZÓŁKOWSKI z siedzibą w Ciechanowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.